Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

  1. Úvod
  2. SKLO
  3. RONA Hotel & Restaurant
  4. UMANA new
  5. Kalich pre šumivé vína 500 ml UMANA

Kalich pre šumivé vína 500 ml UMANA

Rona Hotel & Restaurant

STRETNUTIE v snúbení skla a vína - hodnotenie somelierov ASSR: Víťazný kalich  1. miesto Cieľom bolo zoznámiť povolaných profesionálov od vína s najno... celý popis
Bežná cena
9,64 EUR
6,71 EUR
5,59 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:7287 3900
Typ:Sekt, champagne
Objem / rozmery:401 - 700 ml
Výrobca:RONA
Balenie:6 ks
Kompletné špecifikácie

STRETNUTIE v snúbení skla a vína - hodnotenie somelierov ASSR:

Víťazný kalich  1. miesto

Cieľom bolo zoznámiť povolaných profesionálov od vína s najnovšou kolekciou mušelínového ultra light skla LINEA UMANA – profesionál somelier. Tieto prepracované kalichy boli okomentované ako krásne a ľahké sklo s dizajnom pre profesionálov somelierov .Dobrá manipulácia s kalichom. Víno je výrazne lepšie vďaka kalichu. Jemnejší typ skla, ktorý by sa hodil aj na staršie a plnšie odrody. Je to jeden zatiaľ z najširších kalichov na sekt, z ktorého somelieri degustovali...

500 ml

H  247 mm

D  92  mm

Svet sa zmenil, a tak má svoje výrazy. Vývoj výroby šumivého vína je spôsobený uplatňovaním nových techník a poznatkov, ale závisí aj od rozdielov v dozrievaní hrozna a od kontroly hrozna. Obľúbenou voľbou bola takzvaná „flauta“, ktorá vás svojím predĺženým a štíhlym tvarom núti nalepiť si nos do pohára, aby ste zachytili tenkú arómu vína a lievik tekutinu v strede jazyka na špičke, čo umožňuje lepšie vyjadriť chuť a sladkosť vína. Tento tvar skla už nemá žiadny dôvod na existenciu. Dnes aj tie najjednoduchšie šumivé vína potrebujú objem. Dnešné šumivé vína majú dostatok chuti, sladkosti a sapidity na zabezpečenie príjemnosti. Preto by mala byť kapacita skla, povrch kontaktov so vzduchom a prístupový bod pre pery široký, vítajúci a príjemný. Metaforicky by ste mohli toto sklo opísať ako okamih, keď sa rozsvietia svetlá z veľkého krištáľového lustra v hale plnej hostí oblečených v slávnostnom šate. Valčík začne hrať, svetlo je teplé, pocit je svieži!
Toto vinárske sklo, ktoré je venované vysokokvalitným službám, ako je aj zvyšok tejto línie, sa môže používať so všetkými druhmi šumivých vín, bez ohľadu na to, či sa vyrábajú tradičnou metódou alebo metódou Charmat alebo či sa jedná  o millesimati, vintage alebo reserve vína.
Ani územné rozlíšenie nie je potrebné, pretože toto sklo môže privítať rovnako dobre talianske spumante, šampanské, cavu a výrobky z celého sveta.
Tvar je optimálny pre aperitív aj pri servírovaní dôležitých šumivých vín, ale môže sa použiť aj na celú dĺžku jedla, ak si vyberiete dobré šumivé víno, ktoré zodpovedá tomuto momentu.

LINEA UMANA - nová kolekcia originálnych tvarov skla od významného talianskeho someliéra a reštauratéra MAURIZIA DANTE FILLIPI

Prvýkrát je rada nápojového skla navrhnutá niekým, kto ich používa z prvej ruky, a preto očakáva dokonalý výkon. Maurizio Filippi - Najlepší taliansky sommelier AIS 2016 - využil všetky svoje skúsenosti ako sommelier a reštauratér na vytvorenie mäkkých línií kalichov na víno, ktoré zohľadňujú praktické aspekty, ktoré sú dôležité pre potenciálnych zákazníkov. Iba šesť kalichov na víno a dva poháre na vodu spĺňajú potreby všetkých odborníkov v tomto odvetví a všetkých vín vyrobených na celom svete. Tvar tejto línie nie je určený len pre degustátorov, ale aj pre tých, ktorí sú roztržití, ich myseľ je príliš zaneprázdnená a nedokáže vdýchnuť víno tak, ako profesionál. Vír vôní, ktoré môžu vychádzať z vína podávaného pri správnej teplote v „lone“ skla, nasleduje kruhový, sférický pohyb vedený jemnosťou jeho priestorov. Táto línia bola vytvorená tak, aby bolo možné aj pre nesústredených ľudí pochopiť čo najviac z vína, ktoré pijú. Vnímanie zmyslových vnemov sa premietlo do elegantnej filozofie: to, čo nájdete  v tejto kategórií sa skladá z podrobných informácií o jeho myslení  a predovšetkým o správnom používaní tejto línie plnej prirodzenosti a krásy.

 

U nás môžete platiť cez účet GoPay alebo zaplaťte rýchlo kreditnou kartou.

Nájdete nás aj na Facebooku

Sme aj na instagrame:

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.